رژیم مخصوص گروه خونی ( گروه خونی B)
ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ آذر ،۱۳٩۱  کلمات کلیدی: رژیم ، گروه خونی

گروه خونی B
سیستم گوارش افراد با گروه خونی B عملکرد مناسبی دارد و قدرت جذب بسیاری از گروه‌های غذایی را دارد اما به عقیده‌ی متخصصان تغذیه این افراد بهتر است مصرف ذرت، عدس، بادام زمینی و کنجد را در رژیم غذایی خود محدود کنند، چرا که باعث افزایش وزن خواهد شد. از طرف دیگر مصرف مواد غذایی مانند جوانه گندم همراه با گلوتن، افت سریع قند خون را در آنان به دنبال خواهد داشت. مصرف سبزیجات برگ تیره، گوشت قرمز (گوشت بره)، گوشت بوقلمون، لبنیات کم‌چرب، تخم مرغ، مواد غذایی دریایی، به‌ویژه ماهی‌های اقیانوس مانند سالمون و بذر کتان برای این گروه از افراد در رژیم‌های لاغری مفید خواهد بود. گفتنی است این افراد بهتر است مصرف مواد غذایی مانند جوانه‌ی گندم، نوشابه‌های گازدار، بلوط، آووکادو، زیتون سیاه و فلفل را محدود کنند.

 

برگرفته از:‌ http://drrad.co


 
رژیم مخصوص گروه خونی (گروه خونی A)
ساعت ٤:٥٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٥ آذر ،۱۳٩۱  کلمات کلیدی: رژیم ، گروه خونی

رژیم غذایی براساس گروه خون
به‌طور کلی گروه خونی یکی از نشانه‌های مهم ژنتیکی در افراد محسوب می‌شود که به نوعی تعیین کننده‌ی عملکرد سیستم بیوشیمیایی بدن به شمار می‌رود. تحقیقات نشان می‌دهد ارتباط نزدیکی میان گروه خون افراد و شانس احتمال ابتلا به بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، عروقی، دیابت، سرطان، بیماری‌های خودایمنی مانند ام.اس و آلرژی وجود دارد. از طرف دیگر به عقیده‌ی محققان، نوع گروه خونی با رژیم غذایی نیز مرتبط بوده و مصرف برخی گروه‌های غذایی در افراد با گروه خونی متفاوت سازگارتر هستند. چرا که افراد با گروه‌های خونی مختلف، نمی‌توانند برخی گروه‌های غذایی را هضم و جذب کرده و اختلال در سیستم گوارشی آن‌ها باعث ایجاد عوارضی مانند تپش قلب، ابتلا به سندرم تحرک‌پذیر روده و ... می‌شود.


   
گروه خونی A
افراد با گروه خونی A، سیستم گوارشی حساسی داشته و این افراد قادر به هضم پروتئین‌های حیوانی نیستند. تحقیقات نشان می‌دهد، گروه خونی اکثر افراد گیاه‌خوار، گروه A است چرا که هضم لبنیات نیز در این افراد مشکل است و آن‌ها نسبت به لاکتوز مقاوم نیستند.
سبزیجات و حبوبات حاوی پروتئین‌های گیاهی مغذی و مؤثرترین غذا برای این افراد به‌شمار می‌رود. هم‌چنین در این گروه از افراد، اسید هیدروکلریک معده به میزان کافی ترشح نمی‌شود و به عقیده‌ی محققان باید از مصرف گوشت‌های نمک‌سود و دودی که در آن از نیترات سدیم استفاده می‌شود، پرهیز کنند. مصرف بیش از حد پروتئین حیوانی و لبنیات باعث اختلال در سیستم هضم شده و احتمال ابتلا به سرطان معده را در افراد افزایش می‌دهد، چرا که مصرف این گروه از موادغذایی باعث باز جذب باکتری‌های سمی به بافت‌ها و ماهیچه‌ها شده و مشکلاتی را در دستگاه هضم و جذب به وجود می‌آورد. از طرف دیگر میزان ناکافی اسید هیدروکلریک در معده باعث می‌شود ویتامین B۱۲ از مواد غذایی به‌خوبی جذب نشود، از این‌رو این افراد بیشتر در معرض ابتلا به کم‌خونی قرار دارند. متخصصان مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین B۱۲ که دارای آنزیم‌های جذب مانند بتانین است را توصیه می‌کنند. بتانین با افزایش میزان اسید هیدروکلریک در معده، عمل جذب ویتامین B۱۲ را افزایش می‌دهد. بهترین ورزش برای افراد با گروه خونی A کوهنوردی، یوگا و گلف است. این ورزش‌ها باعث کاهش استرس در این افراد می‌شود. مصرف گوشت قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لبنیات، گندم، شکر و آرد سفید افزایش وزن را برای افراد با گروه خونی A به همراه خواهد داشت. همچنین بذرکتان، زیتون، سویا، آناناس و سبزیجات برگ تیره رژیم غذایی مؤثری برای کاهش وزن محسوب می‌شود.

 

برگرفته از:‌ http://drrad.co


     


 
رژیم غذایی پس از عمل پلیسه معده
ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آذر ،۱۳٩۱  کلمات کلیدی: رژیم غذایی

اگرچه نظیر روش‌های دیگر کوچک‌کننده حجم معده، رژیم غذایی بعد از عمل با حجم‌های خیلی کم مایعات غیر پختنی نظیر شربت؛ شیر و آب میوه شروع می‌شود ولی تفاوت عمده این روش با موارد دیگر در این است که غذاهایی که نیاز به حرکات دودی شدید معده به‌منظور جذب آن‌ها را دارد. در این روش به‌علت دوخته شدن معده به هم و دردناک بودن تحریک حرکات معده با آن غذاها، حتی طی زمان طولانی‌تر نیز به‌راحتی قابل استفاده نیست.

 عملا در چهار مرحله رژیم‌های غذایی افراد تغییر می‌کند. در فاز اول که حدود 2 هفته طول می‌کشد؛ با حداکثر بلع ۵۰ سی سی در هر وعده غذایی که حداقل فاصله وعده‌ها باید ۱۵ دقیقه باشد؛ فرد مجاز است که صرفا شیر، شربت، آب میوه طبیعی و آب میل کند.

فاز دوم نیز که ۲ هفته طول می‌کشد دو تفاوت عمده با دوره‌ی قبل دارد و آن حذف استفاده از هر گونه مواد قندی و امکان استفاده از مواد پختنی است. لذا شربت در فاز دوم قطع و به جای آن آب سوپ رژیمی که خالی از غلات، حبوبات و مواد نشاسته‌ای بوده و مملو از مواد پروتئینی و ویتامینی است، برای بیماران توصیه می‌شود. آب میوه در این مرحله به پوره میوه تبدیل می‌شود تا بیمار با غذای نسبتا سفت‌تر آشنا شود.

 

برگرفته از:‌ http://drrad.co

 

برگرفته از:‌ http://drrad.co