مضرات نوشابه - بخش دوم
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی:
  • سوء تغذیه

 افرادی که به مصرف  نوشابه‌های گازدار اعتیاد دارند و از طرفی که این محصولات موجب کاهش اشتها می‌شود بنابراین فرد معتاد تنها به مصرف نوشابه‌های گازدار روی آورده و دچار سوء تغذیه می‌شود. هنگامی‌که شما در بطری یک نوشابه‌ی گازدار را باز می‌کنید بلافاصله حباب‌ها و گازهای موجود در آن به بیرون جهیده و ظاهر میگردند. گاز این‌گونه محصولات به‌سبب وجود اسید فسفریک و دی‌اکسید کربن در ترکیباتشان است که سبب اسیدی گشتن این‌‌گونه محصولات نیز می‌گردند. PH نوشابه‌های گازدار بین ۲.۵ تا ۳.۵ است که موجب پدید آمدن محیطی اسیدی در معده می‌شود. در کل مسیر سیستم گوارش تنها معده قادر به مقاومت در برابر چنین محیط اسیدی است. اما در دیگر اعضای سیستم گوارش بدن مانند دهان، گلو و مری در پی مصرف نوشابه‌های گازدار محیط اسیدی ناهنجاری ایجاد می‌گردد. چرا که مخاط دهان، گلو و مری بسیار در برابر اسید حساس و آسیب‌پذیراند. اسید فسفریک موجود در این نوشابه‌ها نیز با رقابت با اسید هیدروکلریک معده عملکرد صحیح معده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هنگامی‌که معده ناکارآمد می‌گردد غذای مصرفی گوارش نیافته باقی‌مانده و سبب سوء هاضمه و نفخ می‌شود. افرادی که از زخم معده و سوزش سر سینه رنج می‌برند باید از مصرف نوشابه‌های گازدار جدا خودداری کنند.


 
مضرات نوشابه - بخش اول
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ فروردین ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی:
  • پـوسیدگی دندان‌ها

 تمام نوشابه‌های گازدار خاصیت اســیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندان‌ها می‌گردند. هم‌چنین میزان قند بالای این گـونه مـحــصولات پوسیدگی دندان‌ها را تسریع میکنند.

  • چاقی

 نوشابه‌های گازدار عمدتا از آب تصفیه شده، افزودنی‌های مصنوعی و شکر تصفیه‌شده تهیه می‌شوند. بنابراین فاقد هرگونه ارزش تغذیه‌ای بوده و تنها به‌خاطر میزان قند بالایشان دارای کالری زیادی است که سبب چاقی در فرد مصرف کننده می‌شود. در نوشابه‌های رژیمی نیز جای شکر معمولی از آسپارتام استفاده می‌کنند که در ضمن آن‌که یک ماده اشتهاآور است برای سلامتی نیز مضر بوده و مصـرف آن میگرن، سرگیجه و کاهش توان حافظه را به‌دنبال دارد.

  • تأثیر بروی کلیه‌ها

 هنگامی‌که میزان اسید فسفریک خون افزایش می‌یابد کلیه‌ها قادر به‌دفع سریع آن نیستند بنابراین فشار مضاعفی به‌روی کلیه‌ها تحمیل می‌گردد. مصرف نوشابه‌های گازدار سبب می‌شود تا کلسیم از استخوان‌ها برداشته شده و درون خون جریان یابد. این امر موجب رسوب کلسیم اضافی در کلیه‌ها گردیده که در نهایت منجر به سنگ کلیه می‌شود.


 
روز طبیعت مبارک
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ فروردین ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی:


 
بازیگران مشهور - جنیفر انیستون
ساعت ۱:٥۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی:


 
رژیم غذایی بازیگران مشهور - جنیفر انیستون
ساعت ۳:۱۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی:
این خانم بازیگر 42 ساله و ستاره سریال خانوادگی"فرندز"، گرچه کم‌کم پا به سن می‌گذارد اما کماکان میان علاقه‌مندان سینما محبوب و پرطرفدار است و فیلم‌هایش با استقبال خوبی روبه‌رو می‌شود. او که عمده شهرتش را مدیون بازی در نقش‌های کمدی است، سال‌ها‌ست که از رژیم زون پیروی می‌کند.
این رژیم شامل خوردن غذاهایی است که از ۴۰ درصد کربوهیدرات، ۳۰ درصد پروتئین و ۳۰ درصد چربی تشکیل شده‌اند. او برای تناسب اندام و افزایش تمرکز ذهنی حرکات کششی ذهن و جسم انجام می‌دهد. او در بین تمام حرکات کششی ذهن و جسم بیش از هر چیز از تمرین" درخت "استفاده می‌کند زیرا معتقد است تعادل مناسبی در بدن فراهم می‌کند.

 
سال نو مبارک
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ فروردین ،۱۳٩٢  کلمات کلیدی: